Ödeme Ekranı

Manikod her üye işyerine bir QR ödeme ekranı verir. Bu ekranda kullanıcıları kare kodları tarayarak yada kredi kartı bilgilerini girerek ödeme yapabilirler.

QR Ödeme ekranı

Üye işyerleri için otomatik üretilen bu servis adresini müşterilerinize ileterek ödeme alabilirsiniz. Müşterileriniz ister kare kodları taratarak ister kredi kartı tabına geçip kredi kartı bilgilerini yazarak ödeme yapabilirler.

Ödeme ekranınızın adresi öğrenmek için Üye İşyeri Portalına giriş yapın. Ödeme adresiniz firmaadiniz.manikod.com şeklindedir.

Parametreler

Ödeme ekranınızın adresini paylaşırken bazı özel parametreler ile ödenecek tutarı ve açıklama bilgisini önceden belirleyebilir ve müşteriniz ile bu haliyle paylaşabilirsiniz.

Adı

Zorunlu

Açıklama

amount

Hayır

Ödenecek tutar. Bin TL için 1000.00

description

Hayır

Ödeme açıklaması

Örnek olarak müşterinizden 1000 TL ödeme tahsil etmek istediğinizde ve açıklamasına "Iphone XS Max ödemesi" yazılmasını istediğinizde

http://firmaadiniz.manikod.com?amount=1000&description=Iphone XS Max ödemesi

Özel Parametreler

Yukarda belirtilen parametrelerin dışında ödeme için eklemek istediğiniz tüm özel parametreleri query string içerisine ekleyebilirsiniz. Bu bilgileri ödemenin meta_data alanında saklanacak olup daha sonra yapacağınız isteklerde ve sorgulamalarda webhook servisine iletilecektir.

Örnek olarak yukardaki ödemeye ek olarak sipariş numarası ve renk bilgisi ekleneceğini varsayarak

http://firmaadiniz.manikod.com?siparis_no=123&renk=kirmizi&amount=1000&description=Iphone XS Max ödemesi

Last updated